Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

.

 • Kontakt

  MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
  ul. Poselska 13
  59-220 Legnica

  tel.: 76 722 18 00
  fax: 76 722 18 31
  skrzynka ePUAP/809x3perot/SkrytkaESP

  NIP: 691 19 58 461
  Regon: 004046565

  Godziny urzędowania
  Poniedziałek - piątek od 730 do 1530
  Przyjmowanie interesantów od 800 do 1500
  Kasy czynne od 930 do 1330

  winda dla niepełnosprawnych   kontak z osobami głuchymi

 • Napisz do nas

APEL o pilne dostarczanie numerów kont bankowych, na które będą przelewane należne świadczenia.

W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej   w Legnicy apeluje do osób pobierających świadczenia w gotówce (kasy MOPS i kasy w urzędach pocztowych) o pilne dostarczanie numerów kont bankowych, na które będą przelewane należne świadczenia.

Osoby, które nie dostarczą zlecenia przekazywania przysługujących świadczeń muszą mieć świadomość, że wypłaty gotówkowe w kasach mogą zostać wstrzymane. Wówczas nie otrzymają przysługujących im świadczeń. Zdajemy sobie sprawę, że dla części osób jest to jedyne źródło utrzymania, z tego względu prosimy o podejście do sprawy poważnie i z odpowiedzialnością.

Dodatkowo informujemy, że wszystkie świadczenia wypłacane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie podlegają egzekucji sądowej
i administracyjnej
.

Wypłaty gotówkowe w kasach realizowane są dla ponad 2 300 osób.  

Informacji w w/w sprawie udzielają pracownicy właściwych komórek merytorycznych MOPS. Wykaz telefonów do komórek organizacyjnych dostępny jest na stronie internetowej oraz BIP MOPS w Legnicy oraz na stronie internetowej: www.mopslegnica.pl.

Zlecenie przekazywania świadczeń na konto bankowe można złożyć osobiście, przesłać pocztą lub z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej E-PUAP.

Autor: Agata Małko