Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

.

 • Kontakt

  MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
  ul. Poselska 13
  59-220 Legnica
  tel.: 76 722 18 00

  skrzynka ePUAP
  /809x3perot/SkrytkaESP
  NIP: 691 19 58 461
  Regon: 004046565

  Godziny urzędowania
  Poniedziałek - piątek od 730 do 1530
  Przyjmowanie interesantów od 800 do 1500
  Kasy czynne od 930 do 1330

  winda dla niepełnosprawnych   kontak z osobami głuchymi

 • Napisz do nas

Projekt socjalny Akcelerator samopomocy – wdrożenie idei „banku czasu” jako formy samopomocy wśród seniorów w mieście Legnica

Projekt socjalny Akcelerator samopomocy – wdrożenie idei „banku czasu” jako formy samopomocy wśród seniorów w mieście Legnica realizowany jest przez pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy, Dorotę Stacewicz i Dominikę Zielińską, w okresie od 01 marca do 31 października 2018 roku. Celem projektu jest wdrożenie działań samopomocowych wśród seniorów w mieście Legnica. Tytuł projektu nie jest przypadkowy, zdaniem jego autorów, każdy senior niesie w sobie ogromny potencjał. Projekt staje się urządzeniem, które wykorzystuje zasoby seniorów, przede wszystkim indywidualne, ale i te, które są w społeczności  lokalnej. Grupę inicjatywną stanowią obecnie seniorzy uczęszczający do Klubu Senior+ w Legnicy, ul. Moniuszki 9.

Przy realizacji projektu wykorzystano formułę „banku czasu”, w ramach której uczestnicy mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy innych osób oraz sami udzielać takiego wsparcia. Przedmiotem wymiany są nie tylko usługi, ale także kompetencje, umiejętności, a przede wszystkim czas wolny.

W celu wzmocnienia więzi oraz relacji w grupie, są organizowane cykliczne spotkania integracyjne, w formie wspólnych wycieczek i zajęć rekreacyjnych.

W ramach projektu uruchomiono także cykliczne dyżury koordynatorów, które odbywają się w każdy poniedziałek w siedzibie Klubu Senior+ w Legnicy przy ulicy Moniuszki 9 w godzinach od 13.00 do 15.00.