Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

.

 • Kontakt

  MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
  ul. Poselska 13
  59-220 Legnica

  tel.: 76 722 18 00
  fax: 76 722 18 31
  skrzynka ePUAP/809x3perot/SkrytkaESP

  NIP: 691 19 58 461
  Regon: 004046565

  Godziny urzędowania
  Poniedziałek - piątek od 730 do 1530
  Przyjmowanie interesantów od 800 do 1500
  Kasy czynne od 930 do 1330

  winda dla niepełnosprawnych   kontak z osobami głuchymi

 • Napisz do nas

Rusza nabór do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022 dla samorządów

logotyp

Informujemy, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022, który finansowany jest z Funduszu Solidarnościowego. 
Program zakłada wsparcie finansowe gmin/powiatów w zakresie realizacji usług asystenckich. Gmina/powiat  składa wniosek o przyznanie środków finansowych do wojewody.

Program ma na celu zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej, tj. wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych. Jego celem jest zwiększenie szans osób niepełnoprawnych na prowadzenie bardziej niezależnego/samodzielnego i aktywnego życia oraz dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w jej środowisku.

Adresatami programu są:

 1. dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
 2. osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności o stopniu znacznym lub umiarkowanym albo traktowane na równi do wyżej wymienionych.

Gmina Legnica zamierza aplikować o przyznanie środków na realizację Programu.

Z uwagi na powyższe osoby niepełnosprawne oraz opiekunowie niepełnosprawnych dzieci zainteresowani takim wsparciem proszeni są  o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej - Dział Świadczeń ul. Chojnowska 112, tel. 76 722 18 08 wew. 2121

Na podstawie otrzymanych zgłoszeń zostanie złożony  odpowiednio przygotowany  wniosek       o środki na realizację Programu  na 2022 r. Termin złożenia wniosku przez gminę do wojewody upływa 22 października br.

Więcej informacji o programie  na stronie:  www.niepelnosprawni.gov.pl